Jak pokroić ogórka do sushi?

Opublikowano

Pokrojony ogórek w miseczce, położony na drewnianej desce, z tyłu widoczny jest ogórek ze skórką i nóż.

Porady Kulinarnie

Już z pewnością wiesz, że sushi i ogórki idą w parze. Przygotowanie sushi to trudne zadanie, niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy ekspertem. Dzisiaj dowiesz się jak pokroić ogórka do sushi!

Jeśli chodzi o sushi, ogórki są jednym z najbardziej lubianych i często wykorzystywanych warzyw. Niezależnie od tego, czy znajduje się w rolce, czy po prostu użyty do dekoracji, może dodać orzeźwiającego smaku i przyjemnej chrupiącej tekstury. W tym artykule omówimy dwa najważniejsze aspekty: jak wybrać najlepsze ogórki i jak je kroić.

Dlatego, że ogórek jest bardzo często używany w sushi, w ostatnich latach entuzjaści i producenci sushi opracowali techniki krojenia ogórków. Dziś nauczymy cię jak pokroić ogórka do sushi, tak aby idealnie pasował do sushi rolki!

Zanim jednak zaczniesz kroić ogórki do sushi, warto zaopatrzyć się w podstawowe przybory, takie jak deska do krojenia, obieraczka i ostry nóż.

Dlaczego potrzebuję instrukcji krojenia ogórków?

Ponieważ sposób krojenia warzyw jest naprawdę ważny podczas tworzenia sushi. Co więcej, krojenie ogórków jest pod tym względem dość trudna. Z tego powodu twórcy sushi z biegiem czasu opracowali technikę krojenia ogórków, która była przekazywana z pokolenia na pokolenie, umożliwiając nawet najbardziej niedoświadczonym twórcom sushi fachowe krojenie ogórków.

Jakiego ogórka użyć do sushi?

Biorąc pod uwagę, że istnieje około 100 różnych odmian ogórków, jest to kluczowe pytanie. Jednak większość sklepów oferuje tylko kilka z nich, więc jest to z pewnością łatwiejsze. Do sushi idealne są ogórki angielskie lub japońskie.

Ogórki do sushi powinny być długie, i mieć gładką, ciemno zieloną skórę. Wybierając je w sklepie, zwróć uwagę na to aby nie były miękkie ani zżółkłe. W tym przypadku jest to znak, że są zepsute.

Unikaj jednak popularnych ogórków gruntowych, które są często krótsze, grubsze i mają grubą skórkę. Są one bardziej gorzkie i mają dużo nasion w środku. Dlatego też ogórki z ogrodu nie są najlepsze do użycia do sushi, ponieważ mogą zmienić smak całej potrawy.

Jak pokroić ogórka do sushi?

Obierz ogórka

Pomocne będzie użycie wody do nasmarowania narzędzia do obierania przed rozpoczęciem krojenia ogórka. Dzięki nasmarowaniu ostrza można łatwiej przesuwać się po ogórku bez zacinania się. Wystarczy przyciąć końce ogórka, a następnie użyć obieraczki do warzyw, aby obrać go.

Jednak jest to krok nie obowiązkowy. Równie dobrze możesz dokładnie umyć ogórka i pokroić go wraz z skórką.

Przygotowywanie ogórka do sushi, krok po kroku. Obrany ogórek, przekrojony na pół i po wyjęciu miąższu.

Przekrój ogórka na pół

Ogórek należy najpierw obrać, a następnie przeciąć na pół pośrodku, aby uzyskać dwa kawałki. Przytrzymaj ogórek jedną ręką, a następnie przetnij go drugą ręką.
Dodatkowo, upewnij się, że kroisz ogórka tak równo, jak to możliwe. Następnie, używając łyżki, ostrożnie usuń nasiona ogórka. Możesz też użyć do tego noża.

Pokrój w pałeczki

Ostrym nożem pokrój ogórka w słupki o grubości 1/2 cm, trzymając go płasko. Gdy skończysz, możesz przyciąć końce wszystkich patyczków, trzymając je razem, aby upewnić się, że wszystkie są tej samej długości.

Idealną długością byłaby połowa arkusza nori. Jest to jednak opcjonalne. Niektórzy po prostu preferują takie rozwiązanie, ponieważ nie chcą, aby ich sushi było nierówne

Krojenie obranych ogórków do sushi

Jakie są różne sposoby krojenia ogórka do sushi?

Z różnych restauracji sushi na całym świecie dowiemy się, że istnieją różne techniki krojenia ogórka na rolki sushi. Najpopularniejszą i najprostszą metodą jest metoda Julienne, czyli krojenia w słupki.

Innym sposobem krojenia ogórka przy użyciu techniki Batonnete, czyli grubszych i dłuższych słupków. Cienkie Julienne to ostatnia pozycja na liście. Stary i tradycyjny japoński typ drobnego julienne, to krojenie ogórka w bardzo chude i równe paseczki.

Krojenie ogórków ze skórką, pokazane krok po kroku.

Podsumowanie

Być może myślisz teraz, że przygotowanie sushi wymaga pewnych umiejętności i złożoności. W sushi chodzi przecież o styl, dokładność i perfekcję.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz przygotować idealne sushi w domu, korzystając z naszych instrukcji przygotowywania domowego sushi. Tutaj dowiesz się wszystkiego, od rodzajów sushi, po wybór składników.

A jeżeli przygotowujesz domowe sushi po raz pierwszy to koniecznie przeczytaj jak posługiwać się pałeczkami, aby dobrze chwycić sushi!

Tagi:

Warzywa

Te przepisy również mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz