Czy można zamrozić ciasto francuskie?

Opublikowano

Upieczone ciasto francuskie, owinięte w folię gotowe do mrożenia

Porady Kulinarnie

Z pewnością zastanawiasz się czy można zamrozić ciasto francuskie? Tak i to nawet na trzy sposoby! Można zamrozić zarówno surowe ciasto jak i ciasto francuskie po upieczeniu.

Jeśli lubisz wypieki, ciasto francuskie powinno być zawsze pod ręką. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, czy można je przechowywać w zamrażarce i jak długo można je przechowywać. W tym poście odpowiadamy na pytania dotyczące zamrażania ciasta francuskiego, a także jak zagwarantować, że rozmrożone ciasto francuskie zawsze będzie miało puszystą konsystencję.

Czy można zamrozić ciasto francuskie?

Tak, mrożenie ciasta francuskiego to idealny sposób na wydłużenie jego daty ważności. Ta czynność jest nawet zalecana w przypadku surowego ciasta francuskiego, ponieważ po upieczeniu, będzie nadal miało idealną konsystencję!

Jak zamrozić ciasto francuskie?

Mrożenie ciasta francuskiego niewiele się różni od mrożenia innych surowych ciast. Czy to mrożone ciasto na pizzę, mrożone ciasto drożdżowe, czy inny rodzaj surowego lub pieczonego ciasta – jego mrożenie jest bardzo łatwe.

Czy można zamrozić ciasto francuskie surowe?

Jest to metoda, której należy użyć, jeśli masz arkusz surowego ciasta francuskiego, który chcesz zamrozić.

Tę samą metodę można zastosować niezależnie od tego, czy ciasto francuskie jest w formie płata czy rulonu. Najpierw należy wziąć ciasto francuskie i zawinąć je w papier do pieczenia, tak aby się nie stykało ze sobą.

Następnie ciasto francuskie układamy na arkuszu folii spożywczej i zawijamy je szczelnie.

Na koniec włóż do zamrażarki. W tej sytuacji kluczowa jest ochrona ciasta francuskiego przed utlenianiem i zapachami z zamrażarki.

Tak zamrożone ciasto francuskie możesz przechowywać do 12 miesięcy, jeżeli zostało poprawnie zapakowane.

Mrożenie surowego ciasta francuskiego z dodatkami

Jeżeli chcesz możesz równie dobrze zamrozić surowe ciasto francuskie z dodatkami, takimi jak ser żółty, szynka, czekolada czy dżem.

Uformuj wybrane kształty i przekąski z ciasta francuskiego. Polecamy przygotować rogaliki z czekoladą z ciasta francuskiego jeżeli lubicie przekąski na słodko, lub ruloniki z serem i szynką.

Gotowe surowe przekąski polecamy wysmarować niewielką ilością roztopionego masła, lub pozostawić je bez niczego. Nie zalecamy smarować jej jajkiem, ponieważ mogą się ze sobą łatwo skleić.

Następnie przygotuj blaszkę i wyłóż ją papierem do pieczenia. Włóż do zamrażarki na około 2 godziny, tak aby twoje przekąski zamarzły.

Następnie wyjmij je z zamrażarki i przełóż do woreczków strunowych. Wyciśnij nadmiar powietrza i włóż do zamrażarki na maksymalnie 5 miesięcy. Pamiętaj, że czas mrożenia będzie się różnił w zależności od użytych składników.

Mrożenie upieczonego ciasta francuskiego

Jest to idealna metoda, jeżeli zostało nam w nadmiarze trochę przekąsek z ciasto francuskiego, a nie chcemy go zmarnować.

Wystarczy, że zaczniesz od całkowitego wystudzenia swoich przekąsek. Następnie owiń je szczelnie folią spożywczą i włóż do woreczków strunowych.

Zalecane jest grupowanie przekąsek, w takich porcjach aby można je zjeść na raz.Ponowne zamrażanie rozmrożonego ciasta francuskiego nie jest zalecane, ponieważ może stracić swoją teksturę i konsystencję.

Następnie włóż przygotowane woreczki do zamrażarki i przechowuj do 2 miesięcy.

Jak rozmrozić ciasto francuskie?

Jak rozmrozić surowe ciasto francuskie?

Jeżeli chcesz rozmrozić swoje ciasto francuskie, to wystarczy że wyjmiesz je z zamrażarki i włożysz na 1 dzień do lodówki.

Jeżeli jesteś w pośpiechu, to możesz wyjąc ciasto francuskie poza lodówkę, do temperatury pokojowej. Pamiętaj, że nie jest to zalecane w gorące dni, ponieważ ciasto francuskie ma w sobie dużą ilość masła, które może zacząć się topić, przez to może się rozerwać podczas przygotowywania.

Kiedy ciasto będzie rozmrożone, możesz je wykorzystać do swojego ulubionego przepisu.

Surowe zawinięte ciasto francuskie

Jak rozmrozić surowe ciasto francuskie z dodatkami?

W tym przypadku, nie ma potrzeby na rozmrażanie twoich przekąsek. Wystarczy, że nagrzejesz piekarnik, zdejmiesz folię z ciasta francuskiego i ułożysz je w odległościach na blaszce do pieczenia z papierem.

Czas pieczenia może lecz nie musi wydłużyć się o kilka minut, więc warto spoglądać do piekarnika, czy twoje ciasto francuskie już wyrosło i stało się złocisto brązowe.

Jak rozmrozić upieczone ciasto francuskie?

Upieczone ciasto francuskie polecamy włożyć do lodówki na 1 dzień, przed spożyciem. W ten sposób będzie się rozmrażać powoli i równomiernie.

A jeżeli chcesz to możesz włożyć swoje przekąski na kilka sekund do mikrofali, co znacznie przyspieszy proces rozmrażania i sprawi, że twoje ciasto francuskie będzie jeszcze lepsze!

Tagi:

Jajka / Pieczone w piekarniku / Produkty mleczne

Te przepisy również mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz