Czy tort można zamrozić?

Opublikowano

Spody do tortów owinięte folią spożywczą

Porady Kulinarnie

Jeżeli uwielbiasz słodkości, lecz został ci tort w po imprezie, lub innej specjalnej okazji to z pewnością zastanawiałeś się jak go przechowywać. Najłatwiej jest go włożyć do lodówki, ale co jeśli chcemy go przechowywać dłużej? Czy tort można zamrozić? Otóż tak – tort nadaje się idealnie do mrożenia i dzisiaj dowiesz się jak to zrobić najlepiej!

Czy tort można zamrozić?

Tak tortu można zamrozić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest osobne zamrożenie spodów do tortów, i osobne zamrożenie kremu, a drugim sposobem jest zamrożenie tortu w całości.

W zależności od twoich potrzeb, możesz wybrać metodę, która będzie idealna dla ciebie i twoich gości.

Jeżeli zostało ci trochę tortu, to oczywiście zamrażaj go w całości! Czytaj dalej aby dowiedzieć się jak najlepiej zamrozić tort, aby nie zmienił swoje konsystencji!

Jak zamrozić tort niezłożony?

Zamroź spody od tortu

Jest to idealny sposób, kiedy chcemy przygotować tort z wyprzedzeniem i ułatwić późniejsze gotowanie.

Zacznij od upieczenia wybranego ciasta/ spodu do tortu. Następnie ostudź go całkowicie. Jeżeli tego nie zrobimy, to spód od tortu stanie się zbyt mokry po włożeniu do zamrażarki i może powstać niechciany lód na powierzchni.

Następnie owiń każdy spód z osobna folią spożywczą. Polecamy owinąć je podwójnie, aby były całkowicie zabezpieczone przed wilgocią.

Następnie włóż do zamrażarki i przechowuj maksymalnie do 5 miesięcy. Mimo tego, że spód od tortu będzie się nadawał do spożycia przez około 8 miesięcy, uważamy, że smakuje najlepiej kiedy najwcześniej go podamy.

Zamroź krem

Krem również możesz przygotować z wyprzedzeniem, jeżeli jest na bazie masła i cukru, lub serka. Kremy z dużą ilością bitej śmietany, po rozmrożeniu mogą być płynne, a więc warto ich unikać.

Aby zamrozić krem do tortu, wystarczy, że włożysz go do plastikowego pudełeczka, lub do woreczka strunowego, i pozbędziesz się jak najwięcej powietrza. Następnie włóż do zamrażarki i przechowuj maksymalnie do 3 miesięcy.

Krem do tortu gotowy do mrożenia

Jak zamrozić gotowy tort?

Jeżeli chcesz przygotować cały tort, to zacznij od upieczenia go oraz udekorowania go kremem. Nie zalecamy dodawać za dużo owoców, lub dekoracji, ponieważ one mogą skrócić czas przez który tort może znajdować się w zamrażarce.

Tak przygotowany i zimny tort owiń folią spożywczą. Następnie nałóż kolejną warstwę folii spożywczej. Robimy to w celu podwójnego bezpieczeństwa przed wilgocią oraz powietrzem.

Następnie włóż do zamrażarki i przechowuj maksymalnie do 3 miesięcy. Torty w całości w zależności od użytego kremu, mogą delikatnie zmienić teksturę po rozmrożeniu. Jednak tort malinowo czekoladowy, lub pyszny tort Kinder Bueno idealnie zachowują swój smak i konsystencję!

Jak zamrozić kawałek tortu?

Kolejnym sposobem na mrożenie tortu, jest idealny, kiedy zostało nam go tylko odrobinę. Często zdążą się tak, że po urodzinach zostanie niewielka ilość tortu, a nie chcemy aby się zmarnował. Wtedy jest najlepiej go właśnie zamrozić.

Zacznij od pokrojenia tortu na równe kawałki. Następnie owiń folią spożywczą każdy kawałek tortu z osobna. Następnie możesz go włożyć do plastikowych pojemników, lub owinąć warstwą folii aluminiowej.

Włóż kawałki tortu do zamrażarki i przechowuj do 3 miesięcy!

Jak rozmrozić tort?

Tort można łatwo rozmrozić. Na dzień przed podaniem przenieś zawinięte ciasto z zamrażarki do lodówki. Zwykle wyjmuję je z pojemnika zamrażarki i rozmrażam. Tort musi się całkowicie rozmrozić w lodówce przez co najmniej 8 godzin.

Tort można pozostawić do rozmrożenia w temperaturze pokojowej, choć lepiej jest rozmrażać go w lodówce, aby proces ten przebiegał bardziej stopniowo.

Upewnij się, że torty są rozmrażane owinięte w folii. Podczas rozmrażania żywności dochodzi do kondensacji. W ten sposób tekstura ciasta będzie lepsza.

Inne mrożonki

Jeżeli lubisz mrozić jedzenie to z pewnością zainteresują cię nasze poniższe propozycje na to jak zamrozić niektóre dania czy składniki!

Jeżeli zostało ci sernika w zbyt dużej ilości to możesz go z łatwością zamrozić! Polecamy przeczytać jak najlepiej zamrozić sernik, aby jego smak i tekstura nie uległy zmianie po rozmrożeniu!

A jeżeli zostało ci trochę surowego lub już upieczonego ciasta drożdżowego to tutaj dowiesz się jak z łatwością go zamrozić! Tak – ciasta drożdżowe idealnie się zamrażają, nawet kiedy później muszą dorosnąć!

Tagi:

Czekolada / Jajka / Owoce / Pieczone w piekarniku / Produkty mleczne / Przepisy na szybki deser

Te przepisy również mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz