Jak zamrozić natkę pietruszki?

Natka pietruszki to aromatyczne zioło, które u wielu z nas widnieje w ogródkach. Mrożenie jej to idealny pomysł aby zachować jej aromat na jak najdłuższy czas. A więc dzisiaj przedstawimy ci jak zamrozić natkę pietruszki!

Czy można mrozić natkę pietruszki?

Tak, mrożenie natki pietruszki jest nawet zalecane, gdy mamy jej w zbyt dużych ilościach. Ten sposób przechowywania jest znacznie lepszy, niż suszenie natki pietruszki, ponieważ zachowa więcej aromatu.

Mrożona natka pietruszki jest idealna do nadania daniem intensywnego aromatu, a z kolei suszona natka pietruszki jest świetną przyprawą, którą można przechowywać przez bardzo długi czas.

A więc skoro już poznałeś różnice, między tymi sposobami przechowywania tego ziła, przejdźmy do tego jak zamrozić natkę pietruszki, aby była jak najbardziej intensywna w smaku.

Świeża natka pietruszki na desce do krojenia

Jak zamrozić natkę pietruszki?

Bez znaczenia jakiej metody użyjesz, zawsze musisz zacząć od dokładnego umycia natki pietruszki. W końcu nikt nie chciałby jeść brudu, a po zamrożeniu będzie ją bardzo trudno oczyścić.

Kolejnym krokiem jest jej dokładne osuszenie. Zalecamy użyć do tego ręcznika papierowego, lub odłożenie jej w słoneczne miejsce na kilkanaście minut, aby mogła samodzielnie wyschnąć.

Mrożenie natki pietruszki w woreczkach

Jeżeli chcesz przygotować siekaną mrożoną natkę pietruszki, to zacznij od jej drobnego pokrojenia. Następnie przełóż do woreczka strunowego. Bardzo ważnym krokiem jest wyciśnięcie całego powietrza. Jeżeli masz specjalną maszynę do pakowania próżniowego to zalecamy jej użyć. A jeżeli nie to możesz też użyć do tego słomki, aby wyssać powietrze za pomocą ust.

Drugim sposobem jest zamrożenie natki pietruszki w łodygach. Wystarczy że wyłożysz je na foli spożywczej i zawiniesz jak tortillę i następnie włożysz do pojemnika lub większego worka strunowego. To zapewni podwójną ochronę przed lodem.

Posiekana natka pietruszki na desce do krojenia

Mrożenie natki pietruszki w kostkach

Jeżeli się zastanawiasz jak zamrozić natkę pietruszki w kostkach, to mamy dla ciebie sposób. Posiekaj bardzo drobno zioło i przełóż do foremek od lodu. Zastępie zalej przegotowaną i ostudzoną wodą. Włóż do zamrażarki na noc. Następnie wyjmij z foremek i przełóż do woreczków strunowych.

Mrożona natka pietruszki w kostkach idealnie nadaje się do zup i sosów. Jeżeli masz ochotę to możesz również dodać więcej ziół, aby stworzyć kostkę ziołową.

Ile można trzymać mrożoną natkę pietruszki w zamrażarce?

Mrożona natka pietruszki, podobnie tak jak inne zioła, długo utrzymuje się w naszej zamrażarce. Otóż możesz ją przechowywać od 7 – 9 miesięcy, jeżeli została przygotowana poprawnie.

Jeżeli jednak widoczny jest szron, to należy pietruszkę powąchać i sprawdzić, czy nadal nadaje się do spożycia, ponieważ jej aromat mógł ulec zmianie.

Do czego pasuje natka pietruszki?

Mrożona natka pietruszki jest uniwersalnym ziołem i pasuje do wielu dań. Zobacz na nasze niektóre pomysły, gdzie możesz ją dodać!

Te przepyszne pulpety w sosie pomidorowym z ziołami, jest idealnym przykładem, gdzie możemy wsypać zamrożoną natkę pietruszki!

A jeżeli masz ochotę na zupę, to oczywiście natka pietruszki każdemu kojarzy się z aromatycznym rosołem, a więc możesz ją tam wrzucić!

Równie dobrze natka pietruszki nadaje się do aromatycznej zupy krem serowo porowej ale i nie tylko!

Możesz ja dodać do twojego ulubionego masła ziołowego, na kanapki lub jako ozdobę na wierzch dań.

Zamrożona natka pietruszki w woreczku strunowym

Inne przydatne mrożonki

Zobacz poniżej na nasze inne przepisy na mrożonki, a może któreś z nich okażą się przydatne!

Warzywa i zioła – mrożona marchewka, mrożony kalafior, mrożony koperek

Dania – mrożone gołąbki, mrożone kluski śląskie.

Mrożona natka pietruszki w woreczku strunowym

Jak zamrozić natkę pietruszki

Laura i Nathan
Mrożona natka pietruszki to idealny sposób na łatwy dostęp do pysznego zioła w każdej chwili. Zobacz jak zamrozić natkę pietruszki, aby nie straciła swojego smaku!
Brak ocen
Czas Przygotowania 10 minuty
Danie Mrożonki

Sprzęt

 • Deska do krojenia
 • Ostry nóż
 • Ręcznik papierowy
 • woreczek strunowy

Składniki
  

 • Natka pietruszki

Instrukcje
 

 • Świeżą natkę pietruszki dokładnie umyj pod bieżącą wodą, aby całkowicie oczyścić ją z brudu.
 • Odetnij korzenie i twarde łodygi.
 • Wyłóż na ręcznik papierowy i dociśnij, tak aby była całkowicie sucha. Jest to kluczowy krok, ponieważ chcemy uniknąć powstawania lodu.
 • Posiekaj natkę pietruszki dokładnie.
 • Przełóż wszystko na płasko do woreczka strunowego i wyciśnij całe powietrze.
 • Włóż do zamrażarki.
Spróbowałeś tego przepisu?Daj nam znać jak smakował przepis

O autorach

Author Image

Laura i Nathan

Poznaj Laurę i Nathana. Doświadczonych kucharzy domowych. Autorów przepisów które z pewnością pokochasz.

Dodaj komentarz

Ocena przepisu