Czy można zamrozić zupę?

Opublikowano

Mrożona zupa w pojemnikach

Porady Kulinarnie

Jednym z najlepszych posiłków do przygotowania z wyprzedzeniem jest zupa, ponieważ łatwo się ją przechowuje. Dzisiaj dowiesz się czy można zamrozić zupę, oraz jak prawidłowo to zrobić, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Czy można zamrozić zupę?

Zupa jest prosta w przygotowaniu, ale nie jest to danie, które przygotowuje się dla jednej osoby. Podczas gotowania zupy robi się jej dużo! Możesz ugotować dużą ilość zupy i podawać ją przez tygodnie, a nawet miesiące, ponieważ dobrze się zamraża i można ją podać później.

Ale jak zamrozić zupę i jak długo można ją przechowywać? Jakie pojemniki stosować, jak rozmrażać zamrożoną zupę i które zupy mrożą się lepiej niż inne? Wszystko omówimy w dzisiejszym poście.

Jak zamrozić zupę?

Odłóż do ostygnięcia

Już zamrożone jedzenie może się rozmrozić, jeśli włożysz gorącą zupę bezpośrednio do zamrażarki. Umieść garnek z wrzącą zupą w kąpieli wodnej z lodem w umywalce i często mieszaj, aby ostygła. Aby przyspieszyć ten proces, podziel zupę na mniejsze porcje przed schłodzeniem.

Podziel na porcje

Zamrażając dużą porcję zupy w pojedynczych porcjach, można przekształcić ją w proste obiady, które wystarczy wyjąć z zamrażarki i odmrozić. Idealna ilość będzie dostępna, jeśli chcesz zjeść tylko jeden posiłek. Podpisz woreczek lub pojemnik z nazwą zupy, oraz datą oddaloną o 3 miesiące.

Które zupy można mrozić?

Wszystkie rodzaje zup można zamrażać, ale te zrobione z bulionu, zupy krem, takie jak francuska zupa cebulowa lub zupa krem z soczewicy, zamrażają się lepiej niż te zrobione z mleka, śmietany, makaronu lub ziaren.

Twoja ulubiona zupa z makaronem, mięsem lub śmietanką nadal może być mrożona, ale jest kilka zmian, które powinieneś wprowadzić, aby najlepiej ją zamrozić.

Niezależnie od rodzaju zupy, którą przygotowujesz i zamrażasz, poczekaj z dodaniem wszelkich dodatków, takich jak grzanki, ser lub świeże zioła, aż będziesz gotowy do podania.

Zamrożona zupa w pojemniku

Jak rozmrozić zupę?

Rozmroź zupę powoli w lodówce

Zalecamy wyjęcie zupy z zamrażarki i pozostawienie jej do rozmrożenia w lodówce przez 24 godziny.

Po rozmrożeniu przełóż zupę do garnka. Podgrzej zupę na średnim ogniu. Doprowadź do wrzenia, a następnie zmniejsz ogień i gotuj na wolnym ogniu przez chwilę przed dodaniem makaronu i nabiału oraz podaniem.

Rozmroź w kąpieli wodnej

Jeśli chcesz przyspieszyć proces rozmrażania, umieść pojemnik w ciepłej kąpieli wodnej, aż zupa oddzieli się od ścianek pojemnika. Wlej zupę do dużego garnka.

Podgrzewaj na małym ogniu, aż zupa całkowicie się rozmrozi. Dodaj dodatki, a następnie doprowadź do wrzenia i podawaj.

Rozmroź w mikrofali

Jeżeli jesteś w pośpiechu to użyj mikrofali do podgrzania. Pamiętaj aby wyjąć zupę z plastikowych pojemników i najlepiej przełóż do miski bezpiecznej do mikrofali.

Wskazówki

  • Aby zmniejszyć ryzyko powstania oparzeliny mrozowej podczas korzystania ze szklanego lub plastikowego pojemnika, wyłóż górną część zupy folią spożywczą. Im mniej powietrza znajduje się w pojemniku, tym lepiej.
  • Nie napełniaj całkowicie pojemnika zupą, ponieważ płyn rozszerza się po zamrożeniu. W woreczku strunowym lub pojemniku pozwól, aby płyn rozszerzył się o 5 cm.
  • W zupie produkty zbożowe, takie jak makaron, wchłaniają płyn i lekko się rozmrażają podczas zamrażania. Ugotuj i zamroź makaron oddzielnie od zupy. Jeśli wolisz makaron al dente, to gotuj makaron o 3 minut krócej niż opisane na opakowaniu.
  • Nie zapomnij napisać daty przydatności na etykiecie pojemnika! Tak, to bardzo ważne. Zamrożoną zupę można przechowywać w zamrażarce do trzech miesięcy.
  • Po zamrożeniu i podgrzaniu nabiał często oddziela się i staje się rozwarstwiony. Nie dodawaj go do zupy, ale zaznacz na opakowaniu, ile należy go dodać po podgrzaniu, abyś nie musiał później szukać przepisu.

Inne mrożonki

Jeżeli chcesz przygotować więcej domowych mrożonek to zajrzyj do naszych innych przepisów, a może niektóre z nich będą przydatne dla ciebie!

Jeżeli szukasz więcej przepisów jak zamrozić gotowe dania, to zobacz jak zamrozić gołąbki, frytki, oraz kluski śląskie.

Zamroź również warzywa i zioła takie jak cukinia, kalafior, marchewka, natka pietruszki oraz koperek!

Mrożona zupa w pojemnikach

Czy można zamrozić zupę?

Laura
Zupa do danie, które zawsze przygotowuje się w dużych ilościach, a więc trzeba ją poprawnie przechowywać. Dzisiaj dowiesz się czy można zamrozić zupę, oraz jak najlepiej to zrobić!
Brak ocen
Czas Przygotowania 10 minuty
Czas Całkowity 10 minuty
Danie Mrożonki

Składniki
  

  • Porcja Zupy

Instrukcje
 

  • Zacznij od całkowitego ostudzenia gotowej zupy. Odczekaj aż będzie zimna. Nie może być ciepła ani letnia.
  • Następnie ostrożnie przelej zupę do woreczków strunowych (z podwójnym zapięciem), lub do specjalnych pojemników do mrożenia. Pamiętaj, że nie każde plastikowe pudełko nadaje się do zamrażarki.
  • Upewnij się, że w woreczkach nie zostanie powietrze. Jeżeli używasz pojemników, to polecamy przed nałożeniem pokrywki nałożyć folię spożywczą, przez co nie powstanie szron.
  • Nałóż etykietkę z nazwą zupy, oraz datą oddaloną o 3 miesiące. Po tym czasie zupa nie będzie najlepsza. Włóż pojemniki do zamrażarki.
Spróbowałeś tego przepisu?Daj nam znać jak smakował przepis

Tagi:

W garnku / Warzywa

Te przepisy również mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Ocena przepisu